Na twojej twarzy zaczynają pojawiać się niemiłe dla oka wgłębienia. Mimo upływu lat, pragniesz, aby Twoja skóra pozostała gładka i jędrna jak za młodych czasów. Czy istnieje skuteczny sposób, który przywróci Twojej skórze dawny blask? Otóż odpowiednio dobrane kremy przeciwzmarszczkowe potrafią odmłodzić skórę i dodać jej jędrności, gęstości i elastyczności. Continue reading Krem przeciwzmarszczkowy? Dowiedz się, jak i kiedy go stosować!
Category: artykuly
Co warto wiedzieć o kamicy nerkowej?
Kamica nerkowa, dawniej nazywana „Chorobą Kopciuszka“, to obecnie jedno z najczęstszych schorzeń układu moczowego. Szacuje się, że nawet jedna na dziesieć osób przynajmniej jeden raz w ciagu swojego życia nabawi się kamieni nerkowych. Choroba wystepuje przeważnie u osób w przedziale wiekowym od 30 do 50 roku życia. Trzykrotnie częściej stwierdza się ją u mężczyzn, niż u kobiet. Continue reading Co warto wiedzieć o kamicy nerkowej?
Naturalny detoks organizmu
W dzisiejszym świecie nasz organizm narażony jest na ogromną ilość szkodliwych czynników – bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Począwszy od zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu, które codziennie dostają się do naszego układu oddechowego, a kończąc na dodatkach do żywności – sztucznych ulepszaczach i konserwantach, które nie pozostają obojętne dla funkcjonowania organizmu. Continue reading Naturalny detoks organizmu
Kto jest narażony na łupież?
Łupież jest chorobą dermatologiczną skóry, która objawia się mniejszym lub większym złuszczaniem zrogowaciałego naskórka. Obok tego – w zależności od rodzaju łupieżu – może występować także łojotok. Continue reading Kto jest narażony na łupież?
Co to jest łysienie plackowate?
Łysienie plackowate to choroba polegająca na stopniowej utracie owłosienia. Choroba dotyka przede wszystkim owłosienia głowy, ale może również występować w innych częściach ciała. Sposób, w jaki przebiega utrata włosów w wyniku łysienia plackowatego, jest bardzo charakterystyczny. Sugeruje to zresztą już sama nazwa choroby: utrata owłosienia nie postępuje symetrycznie, na głowie pojawiają się charakterystyczne „placki“, fragmenty skóry pozbawionej włosów. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, łysienie plackowate dotyka przede wszystkim osób młodych(według dostępnych statystyk, ponad połowa chorych, którzy zostali dotknięci tym schorzeniem ma mniej, niż trzydzieści lat). Jakie są przyczyny łysienia plackowatego? Po jakich objawach można rozpoznać tę chorobę? Continue reading Co to jest łysienie plackowate?
Kamica żółciowa – jak jej uniknąć?
Kamica żółciowa to dosyć częsta dolegliwość, która jest związana z wieloma nieprzyjemnymi objawami. Mechanizmy jej powstawania nie zostały do końca poznane, jednak można bardzo wiele zrobić, żeby zapobiegać jej rozwojowi, a także żeby odpowiednio wcześnie go zdiagnozować. Continue reading Kamica żółciowa – jak jej uniknąć?
Trądzik różowaty
Rumień na twarzy, popękane naczynka i czerwone grudki na twarzy – to wszystko sprawia, że czujemy się nad wyraz nieatrakcyjni i wyraźnie spada nasze samopoczucie. Właśnie dlatego każda dolegliwość skóry powinna być konsultowana z dermatologiem. Opisane we wstępie objawy mogą świadczyć o występowaniu trądziku różowatego. Ten pojawia się u osób w wieku dojrzałym, około 40-50 letnich. Niestety, częściej cierpią na nie kobiety, ale za to u mężczyzn choroba występuje w najcięższej postaci.
Co to jest trądzik różowaty?
Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą dermatologiczną. Występuje na świecie dosyć powszechnie bowiem uznaje się, iż nawet 10% populacji boryka się z tego rodzaju problemem. Trądzik różowaty występuje pod różnymi postaciami, ale zawsze na skórze twarzy i to w jej centralnych miejscach – na czole, nosie, brodzie czy policzkach. Leczenie zmian skórnych w każdej postaci jest ciężkie i uporczywe. Objawy Trądzik to najczęściej wykwity skórne z półpłynną mazią. W przypadku trądziku różowatego nie zawsze takie są pierwsze objawy. W pierwszej kolejności to najczęściej coraz częściej zauważalny rumień twarzy, który początkowo pojawia się w wyniku podrażnienia skóry kosmetykami, wiatrem czy silnym mrozem. Niedługo potem pojawiają się pierwsze popękane naczynka a dopiero z zaawansowanej fazie zauważa się skórne wykwity. Te zresztą również mogą przybierać różną postać. Rzeczywiście, najczęściej są to czerwone, niewielkie krostki natomiast w licznych odmianach mogą wystąpić również takie w kolorze brązowym. Nie zawsze tez pojawia się rumień.
Sprawdź także: Zamykanie naczynek w Gdańsku.
Dlaczego chorujemy na trądzik różowaty?
Przyczyn jest wiele. Przede wszystkim poprzez uwarunkowania genetyczne, przebyty w młodości trądzik młodzieńczy czy zaburzenia hormonalne, takie jak ciąża, menopauza czy okres. Wpływ na chorobę mają też inne schorzenia, na przykład te układu pokarmowego jak wrzody czy przewlekła zgaga. Nie pomaga stres i zaburzenia psychiczne jak również zła dieta – ostre przyprawy, słodycze czy alkohol mogą doprowadzać do zaostrzeń choroby.
Jak leczyć?
Leczenie trądziku różowatego jest zawsze długotrwałe. Najskuteczniejsze okazuje się być łączenie różnych metod kuracyjnych. To antybiotykoterapia doustna połączona na przykład z lekami do smarowania miejscowego o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwzapalnym. Co więcej, coraz częściej korzysta się też z zabiegów medycyny estetycznej – pomóc może laseroterapia czy krioterapia. Nie tylko odpowiednio dobrane leczenie przyczynia się do sukcesu i pełnego wyleczenia trądziku. To również odpowiednia profilaktyka prowadzona przez samego pacjenta. Ma się tutaj na uwadze przede wszystkim stosowanie innych nawyków żywieniowych oraz odpowiednią pielęgnację skóry twarzy. „Do oczyszczania twarzy należy stosować łagodne i niedrażniące produkty. Preparaty do mycia nie powinny zawierać alkoholu, a stosowana do mycia woda powinna być letnia. Po umyciu twarz powinna być osuszona delikatnie ręcznikiem oraz nawilżona specjalnymi preparatami. Pacjenci powinni unikać stosowania peelingów mechanicznych, a w trakcie dni słonecznych niezbędne jest używanie kremów z filtrem SPF 50+ oraz używanie kapeluszy ochronnych” – mówi dr n. med. dermatolog Dorota Kozicka z Clinica Dermatologica.
Nie lekceważ objawów refluksu
Refluks to często lekceważone schorzenie, które nie leczone może doprowadzić do zapaleń nie tylko w obrębie przewodu pokarmowego. Dlatego już przy wystąpieniu charakterystycznych objawów warto zgłosić się do lekarza. Continue reading Nie lekceważ objawów refluksu
Dziecko również potrzebuje pomocy
Dziecko jak nikt inny jest narażone na różnego rodzaju problemy emocjonalne. Jego niewykształcona osobowość nie jest odporna na liczne ataki, dochodzące ze świata zewnętrznego. Wiele osób uważa jednak, że młody organizm trzeba pozostawić sobie, gdyż w przeciwnym wypadku, nie będzie potrafił sobie poradzić z większymi problemami, kiedy będzie już starszy. Continue reading Dziecko również potrzebuje pomocy
Czym jest refluks?
Wiele osób tak naprawdę słyszało o refluksie jednak nie jest w stanie określić czym on jest. Ludzie uważają tak naprawdę, że jest to niezbyt groźna ale przy tym nieprzyjemna choroba. Czy tak jest naprawdę. Continue reading Czym jest refluks?