Atopowe zapalenie skóry. Informacje praktyczne.

Atopowe zapalenie skróty to schorzenie diagnozowane przez lekarzy dermatologów coraz częściej. Ten szczególny rodzaj schorzenia skóry to schorzenie, wokół którego narosło bardzo wiele prawd i półprawd. Jakie jest naprawdę? Czy z atopowym zapaleniem skóry da się żyć i czy można je wyleczyć?

Choroba, która powstaje za młodu.

Atopowe zapalenie skóry najczęściej jest diagnozowane już u dzieci. Większość diagnoz, to diagnozy u małych pacjentów, do pierwszego roku życia, ponad połowę przypadków diagnozuje się do 5 roku życia, jednak myli się ten, kto myśli, że w późniejszym wieku nie można zachorować. Znane są przypadki, w których pierwsze objawy atopowego zapalenia skóry odkrywano u pacjentów po 50 roku życia. Przyczyny powstawiania choroby nie są do końca odkryte. Na pewno wpływ tutaj mają geny, gdyż bardzo często atopowe zapalenie skóry diagnozowane jest u wielu osób z jednej rodziny, jednak nie bez znaczenia są również inne czynniki. Geny to tylko skłonność do choroby, objawy powstają z wielu innych powodów. Paradoksalnie, przyczyną, może być nadmierna higiena. Prawie zawsze objawy zwiększa stres, dlatego chorym na atopowe zapalenie skóry zaleca się unikanie stresu i naukę umiejętności radzenia sobie z nim.

Codzienne życie z AZS.

Codzienne życie z AZS jest możliwe, jednak dużą uwagę należy zwrócić na robienie wszystkiego, by objawy choroby nie zwiększyły swojej siły. Warto odpowiednio dbać o skórę, używać do jej pielęgnacji specjalnych specyfików i wszystkie zmiany skórne po prostu leczyć. Nie bez znaczenia jest również to, iż wpływ na nasilenie objawów mogą mieć takie czynnik jak alergeny pokarmowe jak i te występujące w powietrzu, na te problemy warto, więc zwrócić szczególną uwagę i ich unikać.

Atopowe zapalenie skóry, to choroba, która wymaga od nas wielu starań, prowadzących do zatrzymania choroby w określonym stadiom i zrobienia wszystkiego, by objawy zaczęły się cofać. Starając się, udaje się doprowadzić nawet do bezobjawowej choroby, pozostaje ona w organizmie, objawy skórne nie występują, ten efekt jest jednak wyjątkowo trudny do uzyskania.

Szanse wyleczenia.

Wiele osób dotkniętych problemem tej choroby zastanawia się, jakie są szanse wyleczenia. Należy powiedzieć wprost – nie ma leku na tę chorobę, a wyleczenie do końca nie jest możliwe. Zdarza się, szczególnie u młodzieży w okresie dojrzewania, że objawy choroby ustąpią, jednak nie oznacza to całkowitego i trwałego wyleczenia. Nie oznacza to jednak, że atopowego zapalenia skóry należy się obawiać. Jest to choroba, z którą można nauczyć się żyć, choć nie zawsze będzie to łatwe życie.

Poczytaj więcej o Atopowym Zapaleniu Skóry:

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *